Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 06:20

"75 Yaşındaki Annesiyle Yürüdü"

RİZE
Giriş Tarihi : 30-10-2023 13:38

Cumhuriyetin ilanının 100. yılı Türkiye genelinde coşkuyla kutlandı 81 ilde sokaklarda Geçit törenleri ve meydanlarda kutlamalar düzenlendi.

 

Memleket Partisi İl Başkanı Muhittin bayrak 75 yaşında ki annesini yanına alarak köyü Ulucami’de cumhuriyet için yürüyüşe başladı. Yürüyüşe köylü kadınlar ve gençler katılarak eşlik ettiler.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan bayrak "millilik siyaset üstüdür. Bizler köyümüzden Yaptığımız bu yürüyüşü Atatürk'e ve cumhuriyete sahip çıkmak için yaptık. Yürüyüşümüze her düşünceden komşularımız katıldı.

Öncelikle bir elinde Türk bayrağı diğer elinde meşale ile benimle Cumhuriyet yürüyüşünü başlatan 75 yaşındaki anneme köyümüzün kadınlarına ve gençlerine çok teşekkür ediyorum. İlkini gerçekleştirdiğimiz köyümüzdeki Cumhuriyet Yürüyüşü geleneksel hale getireceğiz ve her Cumhuriyet Bayramı’nda kadınlarımız önde olmak üzere her yıl sayımız biraz daha artarak bu yürüyüşü Gerçekleştireceğiz. Tüm yurttaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım barış içinde nice yüzyıllar dilerim. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi, yaşasın Atatürk” dedi

AdminAdmin

YORUMLAR