Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 06:01

Bayrak: "Turizm Yoktu Şimdi Müdürü de Yok"

Rize İl Turizm ve Kültür Müdürü Esra Alemdaroğlu 'nun görevden alınması ardından Samsun İl Turizm ve Kültür Müdürü Kenan İpekdal'ın atanması cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iptal edilmişti.

RİZE
Giriş Tarihi : 26-11-2023 18:51
Bayrak:

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak, Rize’ nin turizmde bugüne kadar yeterince tanıtılmadığını bu nedenle Turizmin Rize’ de olmadığını, şimdi de Turizm İl Müdürlüğünün Müdürsüz yönetildiği kaydetti
Başkan Bayrak açıklamasında, "Rize turizm ve kültür anlamında bu zamana kadar ayağa kalkamadı. Rize gibi cennet vatanda Turizm ve Kültür etkinlikleri yok denecek kadar yetersiz kaldı. Hala bu anlamda bocalamaya devam ediyor. Örneğin Turizm danışma kurulları yok ve ya kapalı. Turizm faaliyeti gösteren firma ve yöneticileri, dağcılık vs. kulüp temsilcileri bırakın fikirlerinin alınmasını Turizm yılı açılışlarına bile çağırılmadı. Rize'de Turizm açılışları hep aynı çerçevede üstlen yapıldı. Kortej geçidi hiç olmadı. Kapalı alanda beş on doğa fotoğrafı, bir horon ekibi. Birkaç konuşma dan ibaretti. Rize'de Turizm’e farkındalık yaratmak için okullarda ya da halka açık turizm konulu şiir, kompozisyon, resim, fotoğraf, tiyatro, yamaç paraşütü, yayla etkinlikleri, sanatsal faaliyetleri hiçbir zaman yapılmadı ya da çok az şekilde yetersiz yapıldı. Rize'de Turizm bu haldeyken ve bir adım ileri gitmez iken, olmayan Turizm ve Kültürün şimdi müdürü de yok. Bu anlamda canımız yanmaya devam ederken Rize için Kalkınmanın, tanıtımın can damarı olacak Turizm ve Kültürün önemsiz sayılması ve sadece Araplar gelsin yeter mantığı bizleri fevkalade üzmektedir. Derhal Rize'nin Turizm ve Kültür müdürlüğüne Liyakatli, yıllardır ölü olan bu sektöre can getirecek, güzel şehrimizi Turizm şehri yapacak aktif bir insan evladı atayın. Maddi Kaynakların isabetli kullanılabilmesi ve Rize'nin turizm anlamında faydalı projeler üretilip hayata geçirilmesi en büyük temellimizdir. Bu anlamda bir siyasi olarak daha önceleri lisans lı olarak yaptığım dağcılık, rafting ve Turizm dallarında fikir, öneri ve proje desteği vermeye hazırım" dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR