Halk 53
HV
18 MAYIS Cumartesi 10:22

BBP RİZE İSTİFA SİLSİLESİ: YANINDAYIZ USTA!

BBP Rize’de istifa silsilesi başladı. Önceki dönem BBP Rize Merkez ilçe başkanı ve 28. dönem Rize milletvekili aday adayı, ve son olarak BBP  Eğitim ve Ar-Ge Birimi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Abdulkadir Usta’nın BBP’deki tüm görevlerinden istifası sonrası Usta’ya yakın isimler bağlılıklarını bildirerek istifalarını sunmaya başladı.

RİZE
Giriş Tarihi : 12-07-2023 14:17   Güncelleme : 12-07-2023 14:56
BBP RİZE İSTİFA SİLSİLESİ: YANINDAYIZ USTA!

  BBP Rize Merkez ilçe başkanı , 28 dönem Rize milletvekili aday adayı ve son  olarak BBP  Eğitim ve Ar-Ge Birimi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Abdulkadir Usta 14 Mayıs Seçim sonuçlarında BBP’nin genelde ve Rize %1 oy oranını protesto ederek istifa etmişti. Usta istifa açıklamasında: ‘’ 14 Mayıs Seçimlerinde Türkiye genelinde ve Rize'de  alınan %1 oyun başarı diye dillendirilmesi ve gereken hesabın parti içinde sorulmaması. Seçime hiçbir strateji belirleme den, hazırlıksız, Projesiz, Plansız, programsız yanlış adaylarla  girilmesi.   AK Parti'nin gölgesi altında siyaset yapılması, parti programının  ve hedeflerinin terk edilmesi.  Seçim öncesi parti içi  istişarelerin ve kamu oyu nabzının doğru ölçülmemesi. ‘’ dedi.

‘’ABDULKDADİR USTANIN YANINDAYIM’’

Abdulkadir Usta’nın BBP’de ki tüm görevlerinden istifası sonrası bugün gelinen noktada BBP Rize’de istifalar başladı. Rize Kurucular Kurulu üyesi ,Büyük Birlik Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Rize İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerinden İsmail Hakkı Derman Abdulkadir Usta’ya destek mesajı ile istifa etti, Derman istifa açıklamasında:’’ Rize Kurucular Kurulu üyesi olduğum Büyük Birlik Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Rize İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerimden yaşanan gelişmeler neticesinde istifa ediyorum.

Değerli  Başkanımız Abdulkadir USTA'nın yanındayım, kararını da destekliyor ve kendisi ile  Rize'miz için beraberiz.’’ Dedi.
 

‘’HER İSTİFA BÜYÜK DEĞİŞİMİN HABERCİSİ’’

Abdulkadir Usta İsmail Hakkı Derman’ın isifası üzerine yaptığı açıklamada:’’KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR.HER İSTİFA, HER YAPRAK DÖKÜMÜ, BÜYÜK DEĞİŞİMİN HABERCİSİ...

Birlikte yol yürüdüğüm Değerli Abim, Rize Kurucular Kurulu üyesi, İstişare Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Derman Beyin BBP deki tüm görevlerinden istifa ederek, ortaya koyduğu onurlu ve gururlu duruşunu takdir ediyorum.

Herdaim yanınızda yer alan tüm dava kardeşlerime teşekkür ediyorum.  Rize'miz, Aziz Milletimiz ve Devletimiz için sevdamıza yolumuza devam.’’ Dedi.

‘’ ONURLU DURUŞUNU TAKDİR EDİYORUM’’

BBP Rize Kurucular Kurulu üyesi  Cemil Birinci’de istifasını sundu. Konu ile ilgi açıklama yapan Abdulkadir Usta: ‘’ DÖKÜLEN HER YAPRAK, YENİ BAHARIN HABERCİSİDİR.

Birlikte yol yürüdüğüm BBP Rize Kurucular Kurulu üyemiz, değerli Dava Kardeşim Cemil BİRİNCİ Beyin bizlere desteklerini ve onurlu duruşunu takdir ediyor, istifasının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Kendisi ve Dava kardeşlerimiz ile birlikte Rize'miz için hizmet odaklı, çözüm ve proje bazlı, hemşehrilerimizin sesi olacak  çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu Aziz Milletimize ve Şanlı Devletimize sevdamız var...’’ Dedi


 

AdminAdmin

YORUMLAR