Halk 53
HV
21 MART Salı 17:09

BIYIK'TAN KUCAKLAYICI YÖNETİMDEN ÖTELEYİCİ TAVIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'den Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Kenan Bıyık'ın yanında il yönetiminde az sayıda katılım sağlandı.

RİZE
Giriş Tarihi : 11-03-2023 15:43   Güncelleme : 11-03-2023 15:56
BIYIK'TAN KUCAKLAYICI YÖNETİMDEN ÖTELEYİCİ TAVIR

Eğitimci Kenan Bıyık, CHP Rize İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler için CHP’den Rize Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Bıyık, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
İl ve ilçe başkanlarının katılmadığı aday adaylığı konuşmasında il ve ilçe yönetimlerinden 3 kişinin olduğu görüldü. Parti içerisinde bulunan tüm kapıların kapalı olması ve içerlerinde partililerin olması ise dikkat çekti. 


Yaklaşık 500 kişinin katıldığı aday adaylığı açıklama programında il ve ilçe yönetiminden kimsenin olmaması partililer tarafından tepki ile karşılandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarihinde adaylığı süresinde tarihin en fazla oyunu alan ve kamuoyu tarafından sevilen isim olan Kenan Bıyık'ın gazetecinin İl yönetimi size destek vermiyormu sorusuna ise "“Bu partide İl Başkanımız Saltuk Deniz’in büyük emeği vardır. Her yöneticinin büyük emeği vardır. Yanımda İl Başkan Yardımcısı, gecesini gündüzüne katan Mustafa Erbaş abim vardır. Bir il başkanı olarak veya ilçe başkanı olarak veya yönetim kurulunda olan arkadaşım doğal olan bir şey vardır adaylık hakkı vardır. Siyaset böyle bir şeydir. Ben daha önce aday adayı olmadım doğru. Hemen istifalarımı yaptım, geldim. Özel olarak çağrılmıştım. Bugün burada keşke 10 tane aday adayı olsa, keşke 20 tane aday adayı olsa. Bunu söylerken samimiyetimle söylüyorum. Aday adaylarının çokluğu partimizin zenginliğidir. İsterim kadınlarımızdan aday adayı olsun isterim. Samimi söylüyorum. İl başkanı doğru olarak istifa etmiştir. Ben aday adayıyım demiştir. Bu camia altında olsun, ilçelerde olsun çok doğaldır ki onunla beraber hareket etmek zorundadır. Siyasetin etik olan yapısı budur. İnanıyorum ki ben aday olduğumda o ilçe başkanlarım tümüyle Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı çatısı altında sokaklarda bir oy için mücadele edecektir.” şeklinde cevap verdi.

‘’CUMHURİYET HALK PARİTLİ OLARAK PARTİ YÖNETİMİNİ ORADA GÖRMEK İSTERDİM’’

Gelen tepkiler sonrası CHP RİZE İl başkanlığı yaptığı basın açıklamasıda eleştirilerin odağı oldu.
 

''PARTİ YÖNETİMİN ORADA GÖRMEK İSTERDİM''
 

Muharrem Öztürk yaptğı yorumda:

Bir cumhuriyet halk partili olarak dün yapılan aday adaylığı açıklamasında parti yönetimini orda görmek isterdim hastası olana kesinlikle lafım olmaz sayın millet vekili aday adayımız Saltuk Deniz ve Necati Topaloğlu başkanı ve ekibini orda görmeyi birlik beraberliğimizi tüm Rize ye göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

''BİZ CAHİLİZ YA''

Celal Kabil yaptığı yorumda:

Aydınlattınız sağol bizim kusurumuza bakmayın biz cahilizya sizin gibi akil insanların aydınlatmasına gerçekten çok ihtiyacımız vardı


  CHP RİZE İL BAŞKANLIĞI’NIN YAPTIĞI AÇIKLAMA


Facebook CHP Rize İl Başkanlığından yapılan açıklamada: Dün gerçekleşen basın açıklaması ile ilgili kamuoyunda yanlış bilgilendirmeler olduğu görülmektedir.

09 Mart 2023 tarihinde yapılacak toplantı ile ilgili talep 08 Mart günü yapılmıştır.

Taleple ilgili İl Başkanımızla görüşme yapılmış ve toplantının şekli, formatı ve iletişimi, katılımı konuşulmuş, bu konuda anlaşılmış ve ona göre düzenlemeler yapılmıştır. Partimizin toplantı salonu tahsis edilmiştir. Basına bilgi verilmiştir. İl Yönetimimiz istenilen koşulları eksiksiz sağlamıştır. Gelen taleplerde anında yerine getirilmiştir. Başka talep gelseydi onlarda yerine getirilecekti.

Partimizin İl Sekreteri, İl Eğitim Sekreteri ve iki Başkan yardımcısı toplantı süresince partide bulunmuştur.

Partimizin geleneği adaylaşma ile ilgili güzel örneklerle doludur.

Partimizde aday adayı olan herkes bizimdir. Kimseyi yok saymayız kimseyi ötekileştirmeyiz. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13.Cumhurbaşkanı yapmamızı ve Rize’de CHP’yi ve Millet İttifakını birinci parti yapmamızı kimse engelleyemeyecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Deneme bonusu veren siteler