Halk 53
HV
30 EYLÜL Cumartesi 13:14

ÇAY ÜRETİCİSİNİN PROMOSYON HAKLARI NEREDE?

210 Bin Çay Üreticimizin, Promosyon haklarını her defasında dile getirerek Rize de kamu oyu ile gündem oluşturduk. 14 Mayıs Seçimlerine günler kala ve yaklaşan Çay sezonu öncesi konu ile ilgili adım atılmaması, siyasetçilerimizin ve aday adaylarının dahi sesiz kalmasını üzülerek takip etmekteyiz

RİZE
Giriş Tarihi : 13-03-2023 12:43
ÇAY ÜRETİCİSİNİN PROMOSYON HAKLARI NEREDE?

"GÜBRE PROMOSYON İLE FİNANSE EDİLEBİLİR"
Bir Yılda 10 Milyar TL yi  bulan Çay Parası ödemelerine karşılık "Promosyon haklarının" verilmesi durumunda üreticimiz Gübre İhtiyacını bununla finanse etmiş olacaktı. Ayrıca oda, borsa, stopaj kesintileri de yine bununla karşılanarak çiftçimizden hiçbir kesinti yapılmamış olacaktı. 

"PROMOSYON BEDELİNİ ÇAYKUR ve ÖZEL SEKTÖR KENDİNEMİ ALIYOR?

Ülkemizde Kamu ve Özel Bankalar Emekliye, Memura, Özel Sektör ve Birçok Kurumda çalışan işçilere Maaşları karşılığında "Promosyon Bedeli" ödemesi yapıyor.
Bu hakkı en çok alması gereken 210 Bin Çay Üreticimize neden  "Promosyon" ödenmiyor ? Neden siyasetçilerimiz bu hakkın savunucusu olmuyorlar. Yoksa Promosyon adı altında ÇAYKUR ve Özel sektör destek alıyorda bu üreticiden mi gizleniyor? Bunu da ögrenmek istiyoruz. Olmazsa olmazımız ÇAYKUR konu ile ilgili Çay Üreticimizi acilen bilgilendirmelidir. Ayrıca Özel sektör fabrikalarının bazıları da çalişanlarına promosyon bedellerini de ödemelidir. Bununla ilgilide bizlere ciddi şikayetler, talepler gelmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımıza "Promosyon" konuyu dosya ile arz edildiğinde gerekli talimatları vererek, 210 Bin Çay Üreticimizin bu  promosyon hakkını çözeceğine yürekten inanıyoruz. Bu konun daima takipçisi olacağız. Büyük Birlik Partisi olarak daima Aziz Milletimizin ve Şanlı Devletimizin yanındayız.

Abdulkadir USTA
Büyük Birlik Partisi
Rize Milletvekili A. Adayı
13.03.2023

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haberleri Rize Haberl takipdeyiz