Halk 53
HV
21 MAYIS Salı 13:19

CHP Ocaklı:Rize'de Gece yarısı İşten Çıkarılan Sağlıkçılar Köprü İnşaat İşçilerine Benzetilerek Bu Kadar Ayıp Örnek Olamaz!

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın  gündeme getirdiği Rize Araştırma Hastanesi radyoloji servisinde çalışan 13 sağlık çalışanın gece yarısı işten çıkarılması hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

RİZE
Giriş Tarihi : 30-09-2023 22:52   Güncelleme : 30-09-2023 23:12
CHP Ocaklı:Rize'de Gece yarısı İşten Çıkarılan Sağlıkçılar Köprü İnşaat İşçilerine Benzetilerek Bu Kadar Ayıp Örnek Olamaz!

Ocaklı gece yarısı işten çıkarılan sağlık çalışanları hakkında yaşanan yeni gelişmeler hakkında: O  arkadaşların birine valilikten verilen bilgiye göre işlerine dönemeyecek söylenmiş ve şu örnekle kendilerine bilgi verilmiş; Karayollarında  ekip bir köprü  yapar sonra köprüyü yaptıktan sonra alır ekibini gider.  Siz bunun gibisiniz, sizler işte böylece düşünülüyorsunuz. Taşeron firma sizi makinelerini aldı gitti bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Olmaz bu kadar ayıp kusurlu bir örnek olamaz,  bu kadar kötü bir benzetme olamaz.’’ dedi.

Ocaklı'nın açıklamaları, sağlık çalışanlarının haklarına duyulan saygısızlığı ve toplumda yarattığı infiali dile getirirken, aynı zamanda iş güvencesi ve adalet gibi önemli konuları da gündeme getiriyor.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı geçtiğim aylarda Rize Eğitim Araştırma Hastanesi’nde radyoloji servinde çalışana 13 sağlık çalışanın gece yarısı işten çıkarılması hakkında basın açıklaması yapmıştı. Ocaklı konunun takipçisi olacağını ifade ederek: ‘’Mücadeleye devam edeceğim, o arkadaşların birine valilikten verilen bilgiye göre işlerine dönemeyecek söylenmiş ve şu örnekle kendilerine bilgi verilmiş; Efendim işte karayollarında  ekip bir köprü  yapar sonra köprüyü yaptıktan sonra alır ekibini gider.  Siz bunun gibisiniz, sizler işte böylece düşünülüyorsunuz. Taşeron firma sizi makinelerini aldı gitti bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Olmaz bu kadar ayıp kusurlu bir örnek olamaz,  bu kadar kötü bir benzetme olamaz.  10 yıldan daha fazla sağlık sektöründe hizmet vermiş olan bu insanlar için geçici bir süre bir köprü inşaatında çalışan işçilere benzetilmek kadar kötü bir uygulama veya düşünce olamaz.’’

‘’RİZELİ 13 KİŞİYİ BESLEYEMEYECEK KADAR YOKSUL DEĞİL’’

 Ocaklı:’’ Bunlar doğru değil ben o insanların işlerine dönebilmesi için mücadelemi sürdüreceğim. Başında da söylediğim bir şey var Rizeli 13 kişiyi besleyemecek kadar yoksul değildir.  Bu serviste çalışan insan sayısı 13 kişidir, her ilçeye bir kişi bakar.  Devlet bakamıyorsa,  devleti temsil edenilgililer biz bakamıyoruz desinler buradan söz veriyorum 13'ünün birden maaşını ben kabul ediyorum yeter ki istihdam etsinler ben verdireceğim  bu kadar basit.’’ dedi

‘’REKTÖR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN SORUMLULUĞUNDA DİYOR. SAĞLIK MÜDÜRÜ REKTÖRÜN SORUMLULUĞUNDA DİYOR’’

  Ocaklı:’’ Rektör bey İl Sağlık Müdürlüğünde yani Sağlık Bakanlığının sorumlu olduğunu oysa Sağlık Müdürü de rektör beyin yetkisinde olduğunu ifade edince ben de her ikisinden kaynaklanan durumun ortasını bulabilmek için Sayın Muhammed avcı vekil ile görüştüm o da konunun üzerinde olduğunu çözeceğini söylemesine rağmen Valilik tarafından Yakın tarihte yapılan   bu işten çıkarılanlara verilen bilgiye göre ne yazık ki bu arkadaşlarımız için yapılacak bir şey olmadığı şeklinde de bir ifade kullanılmış. Peşini bırakmayacağım o kadarını söyleyeyim arkadaşlarım bilsin ne kadar başarı sağlanır bilmem ama Rizeli bunu not edecektir.
 

‘’ RİZELİ BUNLARIN HESABINI GÜNÜ GELDİĞİNDE SORAR’’

Ocaklı: ‘’Rizeli şu anda böyle özellikle  radyoloji servisinde yapılan çekimlerin günlerinin uzaması ile ilgili bir sonuç görüyorsa bilsinler ki işte bu arkadaşlarımızın işinden fes edilmesinden akmaktadır  dolayısıyla bunların hesabını da Rizeli günü geldiğinde sorar. ‘’ dedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR