Halk 53
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 07:21

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Ardal: Hazırız Başlıyoruz

CHP Rize İl kadın Kolu başkanı Nurdan Tavukçuoğlu Ardal, il binasında düzenlenen törenle partisinden milletvekili aday adaylığını açıkladı

RİZE
Giriş Tarihi : 19-03-2023 22:58   Güncelleme : 19-03-2023 23:07
CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Ardal: Hazırız Başlıyoruz

CHP’ den Rize Milletvekili aday adayı olan Nurdan Ardal, “Bugün, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümünü kutladığımız mukaddes bir gün.  Böylesine anlamlı bir günde sizlerle buluşuyoruz. Tarihimiz bize en büyük dersi verdi ve vermeye devam ediyor. Azimle inançla umutla verilen o mücadelenin torunlarıyız biz. Bu topraklarda Çanakkale ruhuyla yeşeren bağımsız güçlü Cumhuriyet’in çocukları olarak var olduk, var olacağız. Yokluktan var edilen mücadelenin zaferini, bize emanet bırakılan bu değerlerin her zaman savunucusu olmaya devam edeceğiz” dedi. 
Ardal, “Türk kadını her koşulda yuvasına toprağına atasına ve geleceğine sahip çıkar. Tarih bunu böyle yazdı. Bu yüce gücün karşısında; “Kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir. Kadınlar toplum yaşamında erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır. Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Diyen Atatürk’ün bu sözü gibi bizler, devlet yönetiminden eğitime sağlıktan çiftçiliğe mühendislikten sanata ve her konuda var olduk var olacağız. Bize sunulan tüm haklarımıza sahip çıkacağız” dedi.  
Ardal, “Ben Nurdan Tavukçuoğlu Ardal, CHP Rize Kadın Kolları Başkanı olarak yıllardır siyasetin içinde oldum. Partimizde CHP'nin ilkeleri doğrultusunda, ülkemizin demokratikleşmesi, insan haklarının korunması, adaletli bir toplumun oluşması ve kadın erkek eşitliğinin sağlanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde hiç kadın vekili olmamış illerden biri olan Rize’mizin de artık bu talihsizliğini değiştirebilmek adına CHP ilkeleri doğrultusunda, halkımızın taleplerini ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, 28. dönem 14 Mayıs 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için aday adaylığı başvurumu yaptım. Ben yola yoldaşlarımın ve Rizelinin desteğini alarak çıktım. Rize’yi tanıyan tanıtan, samimi olarak gençlerin kadınların sorunlarını iyi bilen bu coğrafyanın evladı olarak bu göreve hazırım. Rize’yi yaşayan bilen biri olarak, şehrimizin sorunlarını tek tek görüyorum. Her sahaya çıktığımızda her vatandaşımıza dokunduğumuzda onların derdiyle dertleniyoruz. Rize’den büyük şehirlere göç veren genç nüfusumuzun durumunu, işsizliği, liyakatsiz atamalarla mağduriyet yaşayanları, ötekileştirilmiş bir toplumda hep ötelenen insanlarımızın hakkını savunmaya geliyoruz. Rizelinin Ankara’daki gözü kulağı olmaya geliyoruz. Bir Karadeniz kadını, bir anne, bir eğitimci ve tüm bunları içselleştiren biri olarak benim amacım, Rize'mizin ve ülkemizin sorunlarını yerinde tespit ederek, çözümler üretmek ve halkımızın yaşam standartlarını yükseltmektir. Partimiz CHP'nin güçlü kadrosuyla birlikte, ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte, desteklerinizi ve güveninizi bekliyorum. Sizlerle birlikte, Rize'mizi ve Türkiye'mizi daha iyi bir yere taşımak için çalışacağız” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR