Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 05:21

CHP Rize'ye Tarihi Uyarı: Halkın İstediği Aday olmazsa Kaybeden CHP Olur!

CHP Rize İl başkanlığı ile seçim sürecinde uzlaşı içerisinde olmadıklarını belirten CHP Rize milletvekili Tahsin Ocaklı Rize ,’’ Genel Merkeze Rize ile ilgili seçimin nasıl kazanılacağı raporlarını verdim. Bu raporlar benim elimde duruyor günü geldiğinde bu raporlar üzerinden eğer hareket edilmeden bir kazanım sağlayamamışsak bunu da o gün halkımızla paylaşırım.’’ dedi.

RİZE
Giriş Tarihi : 10-01-2024 16:11   Güncelleme : 10-01-2024 16:44

 CHP, Rize Belediye Başkan Adaylığı seçim sürecinde ikiye bölündü. CHP Rize milletvekili Tahsin Ocaklı aday belirleme süreci ile ilgili,’’ İl başkanlığımız kendi araştırma metotları ile adaylarımızın belirlenmesinin yeterli olacağını düşünüyor ben de bunun yanı sıra il başkanlığımızın belirlediği ile sokağın önerdiği isimlerin ankete sokulmak suretiyle önde gelene davet edilme yoluyla adayın belirlenmesini doğru buluyorum’’ dedi.’’

‘’ HALK KİMİ İSTİYORSA O ADAYIMIZ OLACAK’’

 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, ’’Tabii Siyasette doğru metot ile doğru aday belirleme noktası çok önemli ve bu noktada bazen bireylerin örgütlerin siyasi partilerin herkesin fikri ayrı olabilir fakat Rize için benim düşündüğüm şudur; Rize benim çok önem verdiğim Türkiye'nin çok önem verdiği bir vilayettir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketinde insanların bu kadar yoksullukla yoklukla mücadele etmesi dünyaya da yakışmıyor bize de yakışmıyor. Bakın gelelim şimdi bunu yerel seçimlerle ilişkilendirmeye  Rize Merkez canım yerim. Burası için söyleyeceğim şey şudur halka soracaksınız, halk kimi istiyorsa adayınız o olacaktır. Bunu Parti Genel merkezinde de böyle söyledim sokakta da böyle söylüyorum sizlerle birlikte de böyle söylüyorum halk kimi istiyorsa Cumhuriyet Halk Partisi onu aday yapmak zorundadır yapmazsa kaybeden halk olur Cumhuriyet Halk Partisi olur. Buna sebep olanlar da bunun hesabını verir.’’ dedi.    


''RİZE MERKEZ VE ARDEŞEN’DE UZLAŞI İÇERİSİNDE OLMADIĞIMIZ BİR HAL VAR’’

Vekil Ocaklı,’’Burada il başkanlığımız ile benim görüşlerim arasında aday belirleme açısından bir farklılık var o da şudur il başkanlığımız kendi araştırma metotları ile adaylarımızın belirlenmesinin yeterli olacağını düşünüyor ben de bunun yanı sıra il başkanlığımızın belirlediği ile sokağın önerdiği isimlerin ankete sokulmak suretiyle önde gelene davet

edilme yoluyla adayın belirlenmesini doğru buluyorum. Şu anda Rize'nin bir Rize merkezinde iki Ardeşen ilçesinde aday belirleme ile ilgili yöntemlerde uzlaşı içinde olmadığımız bir hal var bunu itiraf ediyorum ama bu hal buralarda seçim alınmayacak anlamı değildir. Seçimi almak için gösterilen bir müzakere metodudur. Umarım bunda da bir görüş birliği sağlarız öyle olacağını ümit ediyorum. Ben genel merkezimize Rize ile ilgili çalıştığım Trabzon ile ilgili görevlendirildiğim Artvin ile ilgili Kars ile ilgili ama

hasseten tabii özellikle Rize ile ilgili seçimin nasıl kazanılacağı raporlarını verdim. Bu raporlar benim elimde duruyor günü geldiğinde bu raporlar üzerinden eğer hareket edilmeden bir kazanım sağlayamamışsak bunu da o gün halkımızla paylaşırım ama şu an itibariyle daha süreç devam ediyor. Ben her şeyin Rize için çok iyi adaylar olacağına inanıyorum.’’ dedi.

‘’KENAN BIYIK KONUŞULAN EN İYİ İSİMLERDEN’’


Rize’nin sevilen simalarından  Kenan Bıyık’ın adaylığı konusunda Vekil Ocaklı,’’Herkesin aday olma şansı vardır Kenan Bıyık arkadaşımız konuşulan en iyi isimlerden bir tanesidir parti içinde de konuşuluyor sokakta da konuşuluyor dolayısıyla ben Kenan bıyığın da diğer söz edilen adaylar ile birlikte bir anket yoluyla Rizeliye sorularak kimin aday olmasını doğru buluyorsa onu aday olarak önermeyi Hedef olarak belirledim Parti yönetimlerine de bu şekilde taleplerde bulundum.’’ dedi.
 

‘’HALKIN İSTEDİĞİNDEN FARKLI BİR ADAY İLE BAŞARILI OLAMAZSINIZ’’

 

  Vekil Ocaklı,’’Benim belirleme yöntemim olur ise iddia ediyorum alınabilecek en yüksek oyu en yüksek Belediye Başkanlığı sayılarını yakalarız bunda iddialıyım çünkü söylediğim modelleme şu eğer bir şeyde halka rağmen halkın istediğine rağmen siz farklı bir aday seçeneği sunarsanız orada başarılı olamazsınız.  Bu bölgeye ait bir şey değildir her yere ait bir şeydir. Cumhuriyet Halk Partisi bazı seçim çevrelerinde yani kendi oyunun çok yüksek olduğu yerlerde parti üyelerinin tamamının katılımı ile yapılan ön seçim ile adaylarını belirlemiştir birçok yerde ve bu yöntem itiraz görmez hem katılımcılar açısından görmez hem de partililerimiz ya da vatandaşlar açısından görmez ama elbette ki sağ ve sol oyların eşit olduğu hatta sağ oyların daha yüksek

olduğu yerlerde seçmenin kendisine sorulur adayınız kim olsun diye seçmen kimi işaret ederse bunun da yolu bilimsel yolu şudur anketlerdir. Bu anketler yaptırılarak anketler yoluyla kimin aday olmasını istiyorsa seçmen onu aday yapmayı sağlamak gerekir. Ben de bunun için böyle olması için genel merkezimizde bu görüşlerimi aktarıyorum Parti yöneticilerim de böyle olmasını söylüyorum dinleneceğimi de ümit ediyorum.’’ dedi.


‘’ HER SEÇİM BÖLGESİNİN KENDİNE HAS ÖZELLİKLERİ VAR’’
 

Vekil Ocaklı,’’CHP  Rize İl başkanlığıyla görüşlerimi paylaşıyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin bütün teşkilatlarıyla bu görüşlerimi paylaşıyorum her seçim bölgesinin kendine has özellikleri var Fındıklı ilçesinde örneğin direkt var olan belediye başkanımızı ilan etmemizin nedeni var olan belediye başkanımız üzerinde yapılan memnuniyet anketinin oldukça yüksek çıkmasıdır dolayısıyla burada ikinci bir arayış yapmadık ama Pazar ilçemizde Pazar’da hem toplumun hem tabanın bütün partililerin katılımı ile yapılan ön seçimde özellikle bir arkadaşımızın açık ara önde gelmesi nedeniyle tartışmasız bir biçimde artık aday olması gerektiğine karar verdik. Perşembe günü de muhtemelen parti meclisinde ilan edilecektir. Tartışmasız olan yerler böyle geçti gitti ve bu tartışmasız yerleri kazanacağımızı şimdiden söylüyorum zaten. geriye kalan ilçelerimiz le ilgili araştırmalar sürüyor. Ben henüz daha uzlaşı içinde olmadığımız   yerlerin olduğunu da söyleyebilirim ama bir yol bulacağız bir yol bulacağız ve en iyi adayı belirleyeceğiz. Bulamamışsak da en iyi yolu bulamamışsak da bunu da sonra ayrıntılarıyla anlatmaya devam edeceğim zaten.’’ dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR