Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 04:28

Fırtınanın Ardında Mağduriyet: Rize Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonu

Rize Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonun çatısı Rize’de gerçekleşen  fırtınada uçtu. Pansiyon çatısı ağır hasar alırken pansiyonda kalan öğrenciler odalarına inen sular ile oldukça zor bir durumda kaldıklarını belirterek mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istediler.

RİZE
Giriş Tarihi : 25-12-2023 17:41   Güncelleme : 25-12-2023 18:40
 Fırtınanın Ardında Mağduriyet: Rize Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonu

HALK53

Rize’de geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtına sonucu pek çok bina hasar alırken Rize Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonu’nun çatısı da uçarak oldukça ağır bir hasar aldı. Fırtına sonrası pansiyon çatısından uçan parçalar okul çevresinde toplanmayı bekliyor. Kollektif yaşamın olduğu alanların her türlü olumsuz senaryoya karşı hazır olması gerekirken anlaşılan bu sefer de mağduriyetler sonrası planlamalar yapılacak.  

Rize Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyon çatısının kısa süre önce tadilattan geçtiğini belirten öğrenciler ilk fırtınada uçan çatı sonrası oldukça mağdur oldu. Pansiyon içine akan sulardan korunmak için eşyalar üzerine siyah torbalar örtüldü. Odalarına su akan ve odada  kalınamaz durumda olan oda sakinlerinin hasar almayan odalara yerleşmesi sonucu odalarda oluşan yığılmada üniversite sınavına hazırlanan ve oldukça büyük bir stres altında bulunan 12. Sınıf öğrencileri mağdur oluklarını ifade ettiler.

Pansiyonda kalan öğrencilerin ders çalışma alanları başta olmak üzere pek çok önemli noktanın kullanımı kısıtlanırken evleri okul ulaşımına uygun olan öğrenciler pansiyon yerine evden okula gitmeyi tercih etti.

 

Okul resmi bir açıklama yapmazken öğrenci velileri mağduriyetin nasıl giderileceği konusunda endişeli olduklarını ifade ederek, ‘’Okul pansiyonunda kalan öğrencilerin çalışma ortamı olumsuz etkilendi. Bir an önce pansiyon tadilatı tamamlanıp olası kötü durumlara mahal verilmemeli’’ dedi.


  

 

AdminAdmin

YORUMLAR