Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 04:53

GÜZEL YÜREKLİ BAŞKAN NURDAN ARDAL KABRİ BAŞINDAN ANILDI

Rize’de her yüreğe dokunmaya çalışan güzel yürekli insan Merhum CHP Rize Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tavukçuoğlu Ardal kabri başında anıldı. Kabri başında duygu dolu anlar yaşanırken anmaya ailesi, sevenleri ve partili dostları katıldı.

RİZE
Giriş Tarihi : 15-06-2024 22:32   Güncelleme : 15-06-2024 23:01

Anma töreninde konuşan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Nurdan başkanı çok geç tanımama rağmen yıllardır tanıyor gibi hissediyorum. Yürekli bir kadındı. Onu kaybettiğimiz zaman şok olduk, hala duygu yüklüyüz. Onun mücadelesini kaldığı yerden biz yürüteceğiz. Çok çalışkandı. Bu yol arkadaşımız CHP ye girdikten sonra Atatürk devrimleri ışığında Rize’ de meşaleyi düşürmemek adına mücadele eden bir insandı. Rize’ den 46 yıl sonra bir vekil gönderdiysek Nurdan Başkan’ ı bunda çok büyük emeği vardı. Onun anılarını daima yaşatacağız” dedi.

 Anma töreninde konuşan Nurda Ardal’ ın eşi Fatih Ardal, Sevgili kızımızın düğün hazırlıkları yaptığı dönemde eşimi kaybettim. Mutluluğumuz hüzne dönüştü. Onu unutmak mümkün değil. Onun inandığı yolda mücadele etmek hepimizin görevidir. Katılan herkese teşekkür ediyorum, burada başkalarını da görmek isterdim” dedi

 

AdminAdmin

YORUMLAR