Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 05:46

İSLAMPAŞA’DAN BOĞAZ MAHALLESİNE BİSİKLETLE ULAŞIM SAĞLANACAK

RİZE
Giriş Tarihi : 31-08-2023 12:44   Güncelleme : 31-08-2023 12:47
İSLAMPAŞA’DAN BOĞAZ MAHALLESİNE BİSİKLETLE ULAŞIM SAĞLANACAK

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, beraberinde Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ile birlikte sahil bisiklet ve yaya yolu projesinin devam eden 2. etap çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

Toplamda 8 km.’lik mesafeye sahip olacak Rize sahil bisiklet ve yürüyüş yolu projesinde 2. Etap çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Daha önce İslampaşa'dan Müftü Mahallesi sahiline kadar 2 km.’lik mesafesinin yapımı tamamlanan ve vatandaşlarımız tarafından aktif kullanılan sahil bisiklet ve yaya yolu projesinin kalan 6 km.’lik kısmının 2. etabında çalışmalar sürüyor.

Deniz dolgusu devam eden Sahil Millet Bahçesi projesi ile entegre olacak olan bisiklet yolu projesi’nin Liman kavşağından boğaz mahallesi arasında kalan sahil kısmında başlatılan çalışma kapsamında, eski zeminin sökülerek zemin düzeltme ve betonlama çalışmalarının ardından yeni yapılan yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile birlikte çevre düzenleme çalışmaları yapılarak sahil kısmı daha modern ve aktif kullanılabilir hale getiriliyor.

Millet Bahçesi projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte bisiklet yoluna sahil boyu devam edilecek olup, şehrimiz İslampaşa ile Boğaz Mahallesi sahil güzergahı boyunca toplamda 8 km.’lik yaya yürüyüş yoluna kavuşmuş olacak. Proje tamamlandığında vatandaşlar İslampaşa sahilden Boğaz Mahallesi sahiline hem bisikletleriyle hem de yaya olarak ulaşabilecekler.

AdminAdmin

YORUMLAR