Halk 53
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 07:04

MHP Rize Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'u Ziyaret Etti

RİZE
Giriş Tarihi : 03-11-2023 10:41
MHP Rize Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'u Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaretler için Ankara'da bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u makamında ziyaret ederek bölgenin sorunlarını iletti.

 

Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen MHP Grup Toplantısı'na katılmak için Ankara'ya giden MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, burada bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

 

Ziyaretlere; Çayeli Belediye Baskanı İsmail Hakkı Çiftçi, İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, MHP İl Yönetim Kurulu üyeleri ve MHP ilçe baskanları da eşlik etti.

 

Ziyaretler kapsamında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de bir araya gelen Alkan, Bakan Ersoy'a bölgenin sounlarını ve genç turizmcilerin isteklerini iletti.

 

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan MHP Turizimden Sorumlu Rize İl Başkan Yardımcısı Çağlar Uluşahin, ziyaretin oldukça verimli geçtiğini aktardı.

 

Uluşahin, Bakan Ersoy'a bölge turizminin daha da canlanabilmesi için ilettikleri maddeleri şöyle sıraladı:

 

"Turizmin kendi dallarında konaklama, restoran, aktivite alanlarında birer federasyon kurulması, fiyatların ve hizmet kalitesinin kontrolünde gerekli denetimin gerçekleştirilmesi bölgesel kalkınma ve turizm alanında büyük gelişmelere neden olması olasıdır.

 

Özümüz ve geçmişimiz kültüründe olan konak, taş evler, serender gibi bölgemizin simgesi olan yapıları inşa etmek, yayla yollarının doğaya uygun onarım ve bakımını yapmak bölgeye gelen turistler ve yerel halkı için önemlidir. 

 

Bölge halkının kendi topraklarında usulüne uygun yöresel değerleri vurgulayan ve doğaya uyumlu kültürümüzle eş değer  yatırımlar yapmaya teşvik etmek: ekonomik ve sosyal açıdan pek çok fayda sağlayacağını düşünülmektedir 

 

Kış turizmi, yerel ekonomileri canlandıracağından dolayı oteller, restoranlar, kayak merkezleri gibi turizm tesislerinin sayısının artmasını temenni edilmektedir.. Bu durum, istihdamın artmasına ve yerel halkın gelir elde etme fırsatının gelişmesine olanak sağlayacaktır.

 

Ayrıca, kış turizmi yerel kültürü ve doğal mirası korumanın bir yolu olacaktır.. Kış turizmi projeleri, bölgenin doğal güzelliklerinin ve çevresel kaynakların korunmasını teşvik edecektir.. Sürdürülebilir planlama ve doğa koruma önlemleri ile bölgedeki doğal çevrenin korunması sağlanırken, yerel halk ve turistler doğal güzelliklerin tadını çıkaracaktır.

 

Kış turizmi projelerine desteğinizin , yerel halkın ve turistlerin bölgeye olan ilgisini arttıracağından  ve marka değerini yükselteceğinden hiç şüphemiz yoktur. Bu sayede bölge, turizm sektöründe daha rekabetçi bir konuma gelecektir ve daha fazla turist çekecektir."

AdminAdmin

YORUMLAR