Halk 53
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 07:29

Millet İttifakı Aday Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci dönem milletvekili genel seçimlerinde Millet İttifakı partilerin ortak adaylarla seçime katılacağı Rize’de CHP listesinden seçime girecek olan milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı.

RİZE
Giriş Tarihi : 20-04-2023 16:39   Güncelleme : 20-04-2023 17:17
Millet İttifakı Aday Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku

Millet İttifakı, Rize milletvekilleri aday tanıtım toplantısı, Rize Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Adayların tanıtımı yapılmadan önce salonu dolduran onlarca yurttaş ellerinde Türk bayraklarıyla sıkça “birleşe birleşe kazanacağız” sloganı attı.
Tanıtım toplantısına millet ittifakının adayları, CHP Tahsin Ocaklı, İyi Parti Koksal Toptan, Saadet Parti Muhammet Yılmaz, ittifak partilerin il ve ilçe örgütleri, Artvin, Borçka, Arhavi ve Rize Fındıklı ilçesi belediye başkanları, Saadet Parti GİK üyeleri Ümit Çebi, Hasan Uzun, CHP genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldı.

“14 MAYIS ZULMÜN SONAERECEĞİ GÜN OLACAKTIR”
Millet ittifakı adaylarını CHP Rize eski il başkanı seçim komitesi başkanı Saltuk Deniz tanıttı. Deniz konuşmasında “İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün dediği gibi ‘Memlekette zulüm vardır ve Türklerin sonuna kadar zulme tahammül edeceklerini zannetmek yanlış bir hesaptır’. İşin özeti budur. Memlekette zulüm, baskı, ötekileştirme, adam kayırma, yolsuzluk vardır. 14 Mayıs bu yanlış hesabın sonra ereceği gün olacaktır. Bu yanlış hesabı sona erdirecek olan ittifakın adıdır Millet İttifakı.”
Denizin adayları tanıtmasının ardından kürsüye CHP’nin listesinden Rize 3. Sıra dayı olan saadet Partili Muhammet Yıldız çıktı.

“TOP YEKÛN BİR ÇİÇEK OLUP YENİ BİR BAHARI BAŞLATACAĞIZ”
Muhammet Yıldız ise: “Her bahar bir çiçekle başlar derdi Erbakan Hoca. Bizler bu bahçeyi oluşturmak için top yekûn bir çiçek olup yeni bir baharı başlatacağız. Heyecan olmadan mücadele olmaz, heyecan olmadan icraat olmaz. Bizler heyecana kuşanmış milletvekili adayı kardeşleriniz olarak, sizlerin vekili olarak, sizin adınıza; haksızlığa, adaletsizliğe, çifte standarda, zorbalığa, liyakatsizlikle ve kutuplaşmayla mücadele etmek için 14 Mayıs günü heyecanını yitirmiş ve sadece kendi menfaatlerini düşünen mevcut zihniyeti zeminden silmek için buradayız.”

“İŞÇİ KARDEŞİME SESLENİYORUM, SENİN KADRONU KEMAL KILIÇDAROĞLU VERİR”
İkinci sıra İyi partili milletvekili adayı Köksal Toptan yanında getirdiği 4 ekmekle kürsüye çıkarak şunları söyledi;
 “Bir kanun çıkardılar içinde çay üreticisi, ÇAYKUR yok ama içinde iş adamları var. Kanunun içinde Rizeli yok. Biz geldiğimiz zaman adam gibi kanun yapacağız, ÇAYKUR’un bileşenleriyle, çay üreticileriyle birlikte yapacağız bu kanunu. ÇAYKUR’da çalışan işçi kardeşlerim var onları sürekli kandırıp duruyorlar. Şimdide bir il başkanı geldi AKP’ye. İl başkanı mıdır, milletvekili midir, ÇAYKUR yönetim kurulu üyesi midir nedir bilmiyorum, böyle marifetli bir adam olur mu? Her yerde o var. Sanki AKP’de başka adam yok. Yine bir beyanat vermiş, yok efendim cumartesi ÇAYKUR mevsimlik işçilerimize kadroyu veriyoruz olmadı pazartesi vereceğiz olmadı bayrama şimdi de diyor ki seçimden sonra. İşçi kardeşime sesleniyorum, senin kadronu Kemal Kılıçdaroğlu verir.

“BİR KİLO ÇAYLA DÖRT EKMEK ALINIRKEN ŞİMDİ BİR EKMEK ALINIYOR, ELİNDEN ÜÇ EKMEĞİ ALANA OY MU VERECEKSİN?”
Ekmekse ekmek, işse iş, aşsa aş işte buradayız, ver oyunu al ekmeği. Ben Rize’de siyaset yaptığım zaman Rizeli çay üreticisi bir kilo çay sattığı zaman dört tane ekmek alıyordu. Şimdi bir ekmek alıyor. Çay üreticilerime sesleniyorum bir ekmeğe mi oy vereceksin dört ekmeğe mi? Senin elinden üç tane ekmeği alana halen daha oy mu vereceksin? Biz buradayız, hazırız. Size dört ekmeği vermeye hazırız. Siz hazır mısınız? Gençler arkamızda birleşin. Birleşe birleşe kazanalım. Hayallerinizi tekrar geri alın. İş imkanlarınızı tekrar geri alın, biz sizi seviyoruz sizde bizi sevin.” Dedi.

“GEREKİRSE 15 MAYIS SABAHINA KADAR ALANLARDA OLACAĞIZ”
Millet İttifakı Rize Birinci Sıra Milletvekili Adayı Tahsin Ocaklı: “Rize çok uzun yıllar sonra 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında hakkını alacaktır. Gençlerle ilgili, öğrencilerle ilgili, öğrencilerimizin beslenme çantası; sütü, suyu, yemeği, kredi ve burs durumları ile ilgili çözümlerimiz var. İşçilerimiz için çözümler emeklilerimiz için ikramiyelerimiz var. Bize de Rize’den bu projelere sahip çıkıp ittifakımızın bu projelerini Rizeliler adına bir gün yerine getirmek kalıyor. Hiç şüpheniz olmasın kazanan biz olacağız. 15 Mayıs sabahına kadar, gerekirse sabahlara kadar alanlarda olacağız sizlerle beraber 15 Mayıs sabahında Rizelinin geleceğini daha iyi bir yere getirmek için kutlama yapacağız.

“YAŞ ÇAYA 15 TL’DEN AŞAĞIYA BİR FİYAT VERİRSENİZ BUNUN HESABINI SORARIZ SİZE”
Buranın bir buçuk milyon insanının geçimini ilgilendiren bir çay tarımımız var. Bu tarım sektöründe üreticinin çok büyük sorunları var, çalışanının çok büyük sorunları var burada insanlar çaydan geçinenler geçinemez haldeler. Size dört dönem boyunca üç vekillik vermedi mi bu insanlardan ne istiyorsunuz? Dört dönemdir size verilen bu gücü kullanıp Rizeli için ne yaptınız ÇAYKUR’a dair ne yaptınız? Özelleştirme tehdidi hala önümüzde duruyor. Varlık fonunda kalan ÇAYKUR’un bir tehlikesi yok mu? Herkesten aldınız vergileri büyüttünüz benim çay işçimin durumu ne olacak? 15 liradan aşağıya bir kuruş verirseniz bunun hesabını sorarız size. ÇAYKUR çalışanı, çay üreticileri hakkını alacak.” Dedi.

“ALTI OKA MÜHRÜ VURURKEN HAK HUKUK ADALET DİYEREK VURACAĞIZ”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Çebi ise: “Bazıları bize şunu diyor, ‘CHP’nin altı okunun altına mührü vururken vicdanınız sızlamayacak mı diye soruyorlar. Bunu diyenlerin anlayın ki cüzdan meseleleri var. Ben buradan haykırıyorum, biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okunun altına mührümüzü vururken cüzdanlarımıza girecek olan kirli ve haram paralardan değil hak hukuk adalet diyerek vuracağız.” Dedi.

“BÜYÜK SİYASİ BAŞARILARIN ALTINA İMZA ATMAYA NAMZET BİR İTTİFAK KURULDU”
Rize Kültür Merkezi’ndeki toplantıda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı şunları ifade etti: “Bizi yıllarca ayrıştırmaya çalıştılar, doğuştan gelen bazı özelliklerimizden dolayı ya da çok doğal bazı farklılıklarımızdan dolayı. Uzun zaman başarılı oldular ama günün sonunda altı farklı siyasi gelenekten gelen partiler bir araya geldiğinde tarihi başarıların altına imza atıldı. Şu anda altı siyasi parti bir araya geldi çok daha büyük Türkiye’nin geleceğini kucaklayacak, çok daha büyük siyasi başarıların altına imza atmaya namzet bir ittifak kuruldu.

AdminAdmin

YORUMLAR