Halk 53
HV
19 HAZİRAN Çarşamba 03:31

MİLLET İTTİFAKI RİZE MİLLETVEKİLİ ADAYI OCAKLI: ‘’RİZELİ ÇOK YORULDU UZUN ZAMANDIR BEKLEDİ ŞİMDİ LEHİMİZE KARAR VERECEK''

Millet İttifakı Rize Milletvekili adayı Tahsin Ocaklı Ardeşen’de gençler ile iftar programında bir araya geldi. Ocaklı: ‘’Rizeli çok yoruldu uzun zamandır bekledi şimdi bizim lehimize karar vereceğine yüzde yüz eminiz. İftar gençlerle buluşmamızdı , her alanda her ilçemizde bunu gerçekleştiriyoruz biraz sonra onlara teklif edeceğim bir forum gibi gençlerle fikir alışverişinde bulunacağız onlardan aldığımız görüşleri de elbette hem siyasete yansıtacağız hem de kendimizi buna göre yönlendireceğiz.’’ dedi.

RİZE
Giriş Tarihi : 19-04-2023 10:26   Güncelleme : 19-04-2023 13:40

 Millet İttifakı CHP Rize 1. sıra milletvekili adayı Tahsin Ocaklı Ardeşen’de gençler ile iftarda bir araya geldi. Ocaklı iftar sonrası mikrofonu gençlere uzatarak   soru, öneri ve eleştirileri not aldı.

 Ocaklı yaptığı açıklamada: ’’ Rize'nin seçmeninin bir bezginliği var elbette yani sanki böyle uzun yıllardır beklentilerinin karşılanmaması gibi bir hissiyat içinde olduğunu gördüm seçmenlerin.  Bu da aslında son derece normal yani 4 dönemdir ciddi destek verdikleri iktidardan ne yazık ki beklentilerini karşılayamadılar bu nedenle de elbette ki seçmende bir yılgınlık bezginlik ve sokakta da özellikle gezdiğimiz çarşı pazarlarda da pahalılıktan söz ediyorlar ’’dedi.


‘’SEÇMEN MİLLETVEKİLLERİNE FATURA KESİYOR’’

Millet İttifakı Rize milletvekili adayı Tahsin Ocaklı Ak Parti’li seçmenin size oy vereceğini düşünüyor musunuz sorusuna: ‘’Düşünüyorum gerçekçi değerlendirme yapacağım. Rizeli seçmenler hemşericilik aidiyeti ile  Tayyip Bey'e Çok uzun zaman sahip çıktılar. Daha önce de Mesut Bey'e çıkmışlar idi ama şimdi artık bu uzun zamandır verilen destek nedeniyle bir fatura kesilmesi lazım işte o faturayı milletvekillerine kesiyor seçmen.  AK Parti politikalarında her dönem var olan arkadaşlarımız aday oldukları için bu durumdan memnun değiller. Seçmenlerin milletvekilliği üzerinde bizim lehimize bir sonuçta oy kullanacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanlığında da Rize'de elbette ki oy oranlarında düşüş görülecektir’’ dedi.

’ÇAYKUR ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN KADRO SÖZÜ VERİYORUZ’’

 Ocaklı ÇAYKUR’da kadro bekleyen mevsimlik işçiler için: ‘’Mevsimlik işçilerimizin çok uzun yıllardır beklediği ya da sorun diye nitelendirdiği şey aslında kadro yani düşük maaştan öte ona da razı oluyorlar ama kadro çok ciddi bir sorun ve AKP iktidarının bu konuda vaadi 6 aylık çalışma süresini 8 aya çıkarmaktan daha öteye geçemiyor.  Biz ÇAYKUR çalışanlarımız için mutlaka kadrolu çalışma sözünü veriyoruz . Bu kadrolu çalışma sözü genel başkanımız tarafından dillendirildi ve tabii ki elbette iktidar olmamız halinde geçerli olan bir taahhüttür Dolayısıyla 13. Cumhurbaşkanımızın Kemal Kılıçdaroğlu'nun iktidarında bunu değiştirip işçilerimizi kadrolu yapacağız ’’dedi.

''RİZELİ ÇOK YORULDU’’

Ocaklı:’’ Biz Rize’de tahmin edilenin üstünde çok büyük bir oy oranı ile iddiamızı ve ispatımızı yapacağız Rizeli ‘ye güveniyoruz. Rizeli çok yoruldu uzun zamandır bekledi şimdi bizim lehimize karar vereceğine yüzde yüz eminiz. İftar gençlerle buluşmamızdı bu, her alanda, her ilçemizde bunu gerçekleştiriyoruz biraz sonra onlara teklif edeceğim bir forum gibi gençlerle fikir alışverişinde bulunacağız onlardan aldığımız görüşleri de elbette hem siyasete yansıtacağız hem de kendimizi buna göre yönlendireceğiz ’’dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR