Halk 53
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 06:35

"Rahmi Başkan Adaletli Yarışalım"

Memleket partisi Rize Belediye Başkan Adayı esnaf Atilla Kayhan Ak Parti Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'e adaletli yarışalım diye seslendi. 

RİZE
Giriş Tarihi : 03-02-2024 09:54   Güncelleme : 03-02-2024 10:06

Geçtiğimiz günlerde memleket partisi Rize İl başkanlığı tarafından Rize Merkez Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan esnaf Atilla Kayhan yaptığı yazılı basın açıklamasında Rize belediye başkanı Rahmi Metin'e adaletli yarışalım diye seslendi. 

Kayhan : Rize Belediye Başkanı sayın Rahmi Metin Rize'de dürüstlük üzerine kurgulanmış bir kimlikle Propaganda yapıyor, ancak Rize Belediyesi'ne ait resmi plakalı otobüsle seçim çalışması yapmak üzere hazırlık içinde. Mevcut belediye başkanı ve iktidar partisinin adayı olması kendisine bir imtiyaz sağlamaz. Kamu malını kendi şahsi ve partisi adına Propaganda, seçim çalışması yapması için hak tanımaz. Dolayısıyla seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde her partinin adayı eşittir. Partisinin ve kendi imkanları dahilinde seçime katılması gerekir. Sayın başkanın kendi imkanlarıyla Seçim Çalışması yapması ve bu doğrutuda kamu malı resmi plakalı belediye ye ait aracı kullanmaması gerekmektedir. Sayın Metin'e sormak istiyorum! resmi plakalı aracın yakıtı da belediyeden mi karşılayacak. Aracı belediye personeli mi kuğlacanak. Sayın Başkan Biz kısıtlı imkanlarımızla Propaganda yürütmeye çalışırken senin kamu malını kullanarak, kamunun gücü nü arkana alarak seçim çalışması yürütmeni ahlaki bulmuyorum. Partinizin ismi Adalet ve Kalkınma Partisi lakin siz hiç adaletli bir şekilde yola çıkmıyorsunuz. Seçim arifesinde her partinin adayı eşittir ve kendi imkanları ve partisinin imkanlarıyla seçim propagandası yapmalıdır. Siz ise kamu malları üzerinden seçim propagandası yapmak için kolları sıvamışsınız. Bu durumu hemşerilerimizin vicdanına bırakıyorum. Sizler bu yarışa kamunun gücünü kuğlanarak önde başlamak hakkına sahip değilsiniz. Eğer gücünüze inanıyorsanız eğer seçilebileceğinize Kani getirebiliyorsanız kamu gücünü kullanmadan ortaya çıkın ve eşit, Adaletli bir şekilde yarışalım. Dedi

AdminAdmin

YORUMLAR