Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 06:20

RİZE KIŞ MEVSİMİNDE BİLE ÇİÇEK AÇTI

RİZE
Giriş Tarihi : 17-11-2023 22:01   Güncelleme : 17-11-2023 22:02
RİZE KIŞ MEVSİMİNDE BİLE ÇİÇEK AÇTI

 Haber: Dilek ONAY CAN 

Şehrin estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Rize belediyesi şehrin  farklı noktalarına kış mevsiminde yetişebilen çiçeklendirme çalışmalarına devam ederek adeta görsel bir şölen sunuyor.
Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, havaların soğumaya başlaması ile birlikte kış aylarında daha dayanıklı olan çeşitli türlerdeki kış çiçeklerini il genelindeki parklara, meydanlara ve refüjlere ekmeye başladı. Rize belediyesi ekiplerince Ömrünü tamamlamış yaz çiçeklerinin yerine, kış şartlarına dayanıklı olan hercai, çuha, sıklamen,  krizantem, nergis ve şebboy toprakla buluşmaya devam ediyor.Dikilen  Birbirinden güzel çiçeklerle kış aylarında bile  Rizeliler baharı yaşayacak.

 

Rize Belediyesinden yapılan açıklamada,Rize’nin kış aylarında da  görselliğine  önem verdiklerini belirterek; “Vatandaşların sıklıkla kullandığı sahil şeridi, park bahçe ve karayolu üzerindeki kavşak ve refüjlerde çalışmalarını yoğunlaştıran ekiplerimiz kış mevsimine dayanıklı olan hercai, çuha, sıklamen,  krizantem, nergis ve şebboy türü çiçekleri toprakla buluşturuyoruz.Ekiplerimizin  yaptığı bu  çalışmalarla Rize’mizin güzelliğine  güzellik katmış oluyoruz” denildi

AdminAdmin

YORUMLAR