Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 05:14

RİZE’DE APARTMANA SIĞINAN YAVRU KEDİLERE ÖLDÜRESİYE  SALDIRI!

Kedilere apartmanda kendi imkanları ile bakan Asuman Aksoy,’’ Kameradan gördüm ilk önce süpürge ile yavruları iteliyorlar daha sonra diğeri bastonla yavrulara vuruyor. Yavrular kaçışıyor. Kardeşim işten geldiğinde merdivende kan gördü bir tane yavrunun ağzından kan geliyor’’ dedi

RİZE
Giriş Tarihi : 30-05-2024 23:35   Güncelleme : 30-05-2024 23:42

Rize’de bir apartmanda  vatandaşın kendi imkanları ile baktığı anne ve yavru kedi komşu dehşetini yaşadı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde apartman sakini bastonu ile yavru kedilere öldüresiye vurdu.


‘’BİR TANE YAVRU KEDİNİN AĞZINDAN KAN GELİYOR’’

Yavru kedileri kendi imkanları ile apartmanında besleyen Asuman Aksoy yaşanan süreç hakkında,’’
  ‘’ Bugün yan komşum tarafından şiddete maruz kaldılar. İki kedim vardı dışarıda beslediğim. Yavruları oldu. Günlerdir binanın üst katında yavrularına bakıyorlar. Bu arada bina halen inşaat halinde olduğundan giriş kapısı yok başka kedilerde geliyor. Kapıya sürekli mama bırakıyorum. Yan dairedekiler rahatsızdı ama sorun yoktu. Yavrular büyüyüp dolaşmaya başladı. Sabah kapılarının önünü pislemişler. Kapımda güvenlik kamerası var.  Kameradan gördüm ilk önce süpürge ile yavruları iteliyorlar daha sonra diğeri bastonla yavrulara vuruyor. Yavrular kaçışıyor. Kardeşim işten geldiğinde merdivende kan gördü bir tane yavrunun ağzından kan geliyor. Şu an yanımda sadece nefes alıyor.  Diğer yavruları ve annelerini köye çıkardım. Onlarada zarar vemesin diye.’’ dedi

‘' İNSANIN YÜREĞİ HİÇ Mİ SIZLAMAZ''

Kedilere şiddet kamuoyunda tepki ile karşılandı. Yaşananlar hakkında üzüntülerini dile getiren hayvansever vatandaş,: ’’Yavrularıyla birlikte bir binaya sığınan kedi maalesef bugün ortada hiçbir sebep olmaksızın saldırıya uğramıştır. Zaten zor olan hayatlarını daha fazla zorlaştırmanın ne gereği var? Bir kadın,bir anne,bir insan bunu nasıl yapabilir?Anne kedi,şiddete uğramasına rağmen merdivenin kenarında bir ümitle hala yavrularını beklerken insanın yüreği hiç mi sızlamaz?Bir kedi öldü,diğerinin ise ağzından burnundan kan geldi,yaralı.Bu öfke neye? Savunmasız bir canlıya bu kadar nefret beslemek normal mi?’’ dedi.


 

AdminAdmin

YORUMLAR
Yasin 1 ay önce
Güvenlik kamerasında gördüm diye yazılmış fakat bu video da başlıkta ki yazılan bir şey göremiyorum. Pek gerçekçi gelmedi bana bu haber. Lütfen halka asıl videoyu gösterin madem ki böyle bir olay oldu biz de olanı olduğu gibi görelim.

Saygılarla