Halk 53
HV
18 MAYIS Cumartesi 10:18

"Rize'de Arap istilası Esnafımız kazanıyor buna İtirazım yok"

Memleket Partisi Rize il Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı açıklamada Rize’ nin arap işgaline uğradığını söyledi

RİZE
Giriş Tarihi : 10-08-2023 15:32

Memleket Partisi Rize il Başkanı Muhittin Bayrak yaptığı açıklamada Rize’ nin arap işgaline uğradığını söyledi

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak açıklamasında, “Bilindiği üzere son dönemlerde Rize'de Arap sayısı hızla artarak çoğalıyor. Arapların Rize esnafına büyük katkı sağladığı aşikâr. Öncelikle bilinmesini isterim ki benim itirazım Arapların Rize'de istedikleri her şeyi yiyip, içip istedikleri her yeri gezip, dolaşıp, istedikleri her yerden alışveriş yapıp giyinip kuşanması değil! İtirazım dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın içinde bulunduğumuz kötü ekonomik şartlarda kendi şehrimizde Araplar la aynı düzeyde, aynı şartlarda yaşayamaması. İtirazım kötü ekonomik koşulları bizlere yaşatan iktidaradır” dedi

 "Araplar yer biz doyarız"

Başkan Bayrak, “Son dönemde Türkiye'de artan mülteci sayısından Rize'de nasibini aldı. Üzülerek gözlemliyorum ki Rize'de lokantaların önü Arap kuyruklarıyla doluyor, taşıyor fakirin fukaranın çocuğu simit yiyerek lokantanın önünden midesini ovalayarak geçerken bir yandan da lokantalarda tıka basa yemek yiyen Arapları masumane seyrediyor. Rizeli Orta halli ve dar gelirli aileler Lokantaya gidip en azından ayda bir kez yemek yemek için hesap kitap yaparken Arapların 3 eşi sürü ile çocuklarıyla lokantalarda adeta yemek yiyerek göbek yapıyor. Muhalefeti temsil eden bir siyasetçi olarak bunları gözlemlemekten ve seyirci kalmaktan ben utanıyorum ama sizce iktidar yöneticileri utanıyor mu?

"Onlar kirletir biz temizleriz"

Güzel yeşil Rize’mizin Ayder’i İkizdere’si Çamlıhemşin’i birçok yaylalarıyla doğa harikası yerleri ile meşhurdur. Gel görelim ki Araplar başta Ayder olmak üzere bakmaya kıyamadığımız güzelim derelerimizi ve yaylalarımızı mahvediyorlar temiz bir millet oldu söylenemez Araplar güzel doğamızın en can alıcı yerlerinde yiyip içiyor yediği karpuzun kabukları dahil çöpünü bırakıp gidiyorlar. Bizler ise bu manzaraları gördükçe içimiz parçalanıyor ve bir nevi Arapların çöpçülüğünü yapıyoruz. Otellerin banyolarında cips yiyip kola içen Araplar kiraladıkları araçlarda çocuklarının altından aldıkları bezlerini bırakıyorlar” dedi.

"para bu şehrin hâkimi olamaz"

Başkan Bayrak, “Arap nüfusuna paralel olarak kentin çehresinin değişmesine önlem olarak ilerde Arapça tabela olmamalı! Araplara mal mülk satılmamalı! kentin siması, yeni yerleşimcilerinin ihtiyaçları ve zevk ve estetiğine göre otel, kafe vesaire yerler dizayn edilmemeli! gasp, hırsızlık ve çeteleşmelerine izin verilmemeli! Arapların huyları ve yöntemleri ile burada davranmalarına izin verilmemeli! Kısaca kendi kültürümüz, kendi dilimiz, kendi coğrafyamızda yaşayan dil ve kültürlerin daha fazla ön plana çıkarılması taraftarıyım. Onun dışında Arap veya başka bir dilin, kültürün ön plana çıkması beni ziyadesiyle rahatsız eder” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR