Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 04:25

RTEÜ Spor Kulübü 13 branşla start alıyor

İş insanı Yılmaz Katmer’in başkanlığında Eylül ayında kurulan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Spor Kulübü 13 branşla faaliyetlerine başlıyor.

RİZE
Giriş Tarihi : 30-11-2023 14:47
RTEÜ Spor Kulübü 13 branşla start alıyor

HABER:ARZU ERBAŞ
RTEÜ Spor Bilimler Fakültesinin hazırladığı “Türkiye Yüzyılında Spor Kulüplerinin Güncel Durumları ve Öneriler” konulu panelde Türk sporunun geliştirilmesi geldiği nokta ve önümüzdeki dönem için öneriler değerlendirildi. Panele katılan RTEÜ Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Katmer kulüple ilgili bilgiler verdi. Eylül ayında kongresini yaparak faaliyetlerine başlayan RTEÜ Spor Kulübünde hızlı bir çalışma sürecinde olduklarını belirten Katmer “Spor kulüpleri toplumun her kesimindeki bireylere önemli katkılar sunan, yeteneklerini becerilerini sergileme fırsatı veren, hayata dair haz, neşe ve eğlence duymalarına olanak tanıyan, sosyalleşmelerine ve sağlıklarını korumalarına yardımcı olan önemli yapılardır. Spor kulüpleri doğru ve düzgün işletmeler haline geldiklerinde bulundukları bölgeye ve topluma önemli katkılar yapabilmektedir. Bu katkılardan yola çıkarak yaklaşık bir buçuk ay önce kurduğumuz Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi spor kulübü olarak, şehrimizdeki gençliğin ve üniversitemizde bulunan öğrencilerin, beden ve ruh sağlığını geliştirmek, iradelerini güçlü kılmak, benlik gelişimlerine katkı sağlayarak kişiliklerini olgunlaştırmak, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini arttırmak adına tüm imkanlarımızla çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Tüm bunların yanında sporun rekabet ortamında gelişimini gözeterekten Türk sporunda iddialı ekipler oluşturup ülke sporuna başarılar getirme gayreti içerisinde de olacağız” dedi.
“İLİMİZİN VE ÜNİVERSİTEMİZİN POTANSİYELİ DAHİLİNDE BRANŞLARI ARTIRACAĞIZ “
RTEÜ Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Katmer 13 dalda faaliyetlere başladıklarını belirterek”RTEÜ Spor Kulübü yönetimi olarak üniversitemizle işbirliği içerisinde gerekli fizibilite çalışmalarını başlattık. Bu kapsamda RTEÜ Spor Kulübü binamızı ivedilikle oluşturmak istiyoruz. Bunun yanında sportif olarak şuan için 13 farklı spor dalının tescil işlemlerini başlatmış bulunmaktayız.  Bisiklet, boks, dağcılık, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, kano, kürek, masa tenisi, tekvando, voleybol takımları ile start alacağız.  Spor dalları şuan için bunlar olsa da ilimizin ve üniversitemizin potansiyeli dahilinde bu dalları arttırabiliriz ancak burada istikrar ve o spor dalının sürdürülebilirliği bizim için önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.
“SPOR KULÜBÜMÜZ ULUSAL VE ULUSLARARASI ANLAMDA ŞEHRİMİZE DEĞER KATACAK”
Başkan Yılmaz Katmer “Spor kulübümüz Türk sporuna katacağı değerin ve katkının yanında özellikle sporun sosyal faydasını gözeterek üniversite öğrencilerine yönelik sportif faaliyetlerde de bulunmayı planlamaktadır. Bunlar organizasyon, antrenör desteği, uzman, alan, saha ve malzeme gibi ciddi ve önemli katkılar olacaktır. Bu sayede Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni tercih edenlerin ayrıcalıklı sportif olanaklara sahip olmasının üniversitemize ve şehrimize değer katacağını düşünmekteyiz. Tüm bu katkılar gözetildiğinde RTEÜ Spor Kulübümüzün üniversitemizle entegre bir şekilde ulusal ve uluslararası anlamda şehrimize değer katacağına, ilimizin ve ülkemizin tanıtımına fayda sağlayacağına, turizm ve medyayla birlikte ekonomik ve sosyal olarak önemli avantajlar getireceğine inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR