Halk 53
HV
21 MAYIS Salı 12:21

TİP FAZLIOĞLU: İKİZDERE DİRENİŞİ MECLİSE

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Asuman Fazlıoğu yaptığı açıklamada, ‘’ Acımasız bir şekilde işleyen kapitalist sistemi durdurmanız gerektiğine inancımız daha da arttı ve bu yüzden biz de diyoruz ki artık bizde sadece İkizdere ile sınırlı kalmayacağız biz de bu işin içinde olacağız ve biz de siyaseti zorlayacağız’’ dedi.

RİZE
Giriş Tarihi : 13-04-2023 23:15   Güncelleme : 13-04-2023 23:39

Rizeli emekli öğretmen,  İkizdere Direnişçisi, İkizdere Dernekler Federasyonu (İDEF) basın sözcüsü, Eskenci Destanı kitabı yazarı Asuman Fazlıoğlu Türkiye İşçi Partisi İstanbul 1. Bölge 8. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Fazlıoğlu İkizdere’de yapılmak istenen taş ocağına karşı gösterdiği doğa hassasiyetİ ve direnişi ile hafızalarda yer edinmişti. Bugün gelinen noktada doğa mücadelesinin tek başına yetersiz olduğunu belirten Fazlıoğlu, ‘’ Mücadelenin boyutu sadece oradan direnmek kepçelerin önüne geçmek işte protesto etmek yetmiyor. Bunun  birde politika boyutu var’’dedi

Türkiye İşçi Partisi İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Asuman Fazlıoğlu yaptığı açıklamada:'' İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayıyım. İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı olmamın en önemli sebeplerinden birisi İkizdere'de yapılan doğa yıkımıdır. İkizdere’de yapılan doğa yıkımı için mücadele eden bir avuç insanın içinde ben de yer aldım. Ama gördük ki bu mücadelenin boyutu sadece oradan direnmek kepçelerin önüne geçmek işte protesto etmek yetmiyor. Bunun  birde politika boyutu var dolayısıyla biz bu politika boyutu içinde de yer almak için Türkiye İşçi Partisi'nden İstanbul 1. bölge milletvekili adayı oldum. Burada daha yaşanılır bir Rize doğası yok edilmeyen bir Rize  ferah ve zengin bir Rize için desteğinizi bekliyorum.’’ dedi.
 
‘’BİZE ANLATTIKLARI HİKAYELER BOŞ’’

Fazlıoğlu:’’ Hizmet gibi anlatılan ama aslında sadece çantalarını para doldurarak giden insanlara kanmayalım. Bu yapılanların hizmetle hiçbir ilgisi yoktur ve bu yapılanlar sonucundan İkizdereli daha da yoksullaşacaktır taşların ve toprağın altında kalacaktır. Doğa turizmi olarak  geleceğine   bakan bir yerden taş ocağı yapmak bir cinayettir bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok.  Doğa turizminde Herkesin kazanabileceği bir imkan varken neden taş ocağı yaparak burada ormanımızı sularımızı ve doğamızı yok ediyorlar? Bunu soralım.  Bize anlattıkları hikayeler boş hikayelerdir’’dedi.  

‘İKİZDERE İLE  SINIR KALMAYACAĞIZ’’

Fazlıoğlu:’’ Acımasız bir şekilde işleyen kapitalist sistemi durdurmanız gerektiğine inancımız daha da arttı ve bu  yüzden biz de diyoruz ki artık bizde sadece İkizdere  ile sınırlı kalmayacağız biz de bu işin içinde olacağız ve biz de siyaseti zorlayacağız. Madem siyaset yön veriyor bunlara biz de siyaseti zorlayacağız ve bunun için buradayız desteğinizi bekliyoruz hep birlikte başaracağız ‘’ dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR