Halk 53
HV
19 HAZİRAN Çarşamba 04:37

Toptan, İYİ Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Uzun yıllardır Rize'de siyaset yapan Köksal Toptan İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

RİZE
Giriş Tarihi : 11-03-2023 15:58   Güncelleme : 11-03-2023 16:11
Toptan, İYİ Parti'den milletvekili aday adaylığını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim takvimini açıklamasının ardından Rize'de siyaset hızlandı. Millet ittifakının adayları bir bir aday adaylıklarını açıklamaya başladı. İyi Parti Rize İl Binasında Partililerle bir araya gelen Rize'nin tanınan isimlerinden Köksal Toptan düzenledği basın toplantısında İyi Parti'den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Düzenlediği basın toplantısında basın mensubları ile bir araya gelen Toptan siyasete dönüş nedenini açıklayarak" Siyasete neden döndüm? Neden bu ihtiyaç oldu, neden geldim? İyi Parti'den elimi değil gövdemi taşın altına koymaya geldim. Zaman zaman Rize'ye gelirken bayramlarda, düğünlerde, cenazelerde gelip gidiyordum. Sokakta, şimdi gelirken de aynı pozisyonlar oldu, ya Köksal Başkan, Allah aşkına gel. Rize'den aday ol, sana ihtiyacımız var. Siyasi parti önemli değil, hangi partiden olursan ol seninle beraberiz." diye konuştı.
Cumhurbaşkanlığının şuanki sisteminin ucube sistem olduğunu dile ketiren İyi Parti rize Milletvekili aday adayı Toptan "Bunlar son zamanlarda, bir iki sene zarfında bu laflar git gide daha da çoğaldığından dolayı ben de tekrar siyasete dönmeye dünya görüşüme yakın olan, eskiden genel başkanım Meral Akşener'le siyaset yaptığımdan dolayı kendisini iyi tanıdığım için kendisinin yüreğinin bir ana yüreği olduğu için Rize'ye bu İyi Parti'nin iyi şekilde hizmet vereceğini bildiğim için ve İyi Parti'nin kadrolarının pırıl pırıl, iyi insanlar olduğu için geldim İyi Parti'den elimi değil, gövdemi taşın altına koymaya geldim arkadaşlar. Onun için şimdi huzurlarınızdayım. Değerli basın mensupları Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi, bu ucube sistem, ülkemizi kötü pozisyonlara getirdi. Bu sistemden kurtulmak için önemli bir neden. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün bu sistemi değiştirme günüdür. Gün hep birlikte hareket etme günüdür. Onun için buradayım. " diye konuştu.

Gençlerle sürekli bir araya geldiğini ifade eden Toptan "Bir, işsizlik sorunu. Önemli, üniversiteli gençlerle dün akşam buluştum. Sordum, dedim ki siz iyi parti olarak bizden ne bekliyorsunuz. İş dedi. Ben halbuki onlardan iyi bir yaşam alanı, spor, spor aktiviteleri, tiyatro, kültürün gelişmesi bu tür şeyler beklerken iş dedi. Onun için geçmişte bu ilde siyaset yaptım. Rahmetli Nihat Mete ile Allah rahmet etsin, yattığı yerler nur olsun onunla siyaset yaptım, tecrübeliyim. Geçmişte bin kişiyi işe koyduk. Rahmetli Mesut Yılmaz, 98 yılında değerli Başbakanımız, beş bin kişiyi işe koydu. Eğer o gün biz Doğru Yol Partisi olarak, Mesut Yılmaz Anavatan Partisi olarak on beş bin kişiyi işe koymasaydık şimdi Rize'nin ekonomisi yerlerdeydi. Şu anda Rize'nin ekonomisi emekli maaşlarıyla ayakta duruyor. Tekrar eğer Rizemiz bizi teveccüh eder, benim partim genç dinamik İl Başkanlarım, İlçe Başkanlarım beni değerlendirip aday ederlerse o işin uzmanı benim. İşsizlik sorununu başta çözeceğimize size söz veriyorum. " dedi.
ÇAYKUR İŞÇİLERİNİN KADRO SORUNUNU BİZ ÇÖZECEĞİZ
Çaykur işçilerinin sorunlarına da değinen Toptan: "ÇAYKUR'da mevsimlik işçi kardeşlerimiz kadro bekliyor. Bu sorunları biliyorum, çözülmesi lazım. ÇAYKUR'u biliyorum. Allah nasip eder, partim beni milletvekili eder hepsine vakıfım. IYI Parti olarak, Millet İttifakı olarak çözeceğiz. Kimse merak etmesin. " şeklinde konuştu.
BÖYLE ÇAY KANUNU OLUR MU?
Hükümetin hazırlamış olduğu Çay Kanununa da değinen Toptan Çay Kanununda çay üreticilerinin yer almadığını belirterek "Çay Kanunu diye bir kanun çıkardılar. Üreticiler o kanunda yok. Ben televizyonlara bağlandım, muhalefet ettim. Dedim siz ne yapıyorsunuz? Böyle bir kanun olur mu? ÇAYKUR içinde yok, çay üreticisi içinde yok Çay Kanunu çıkarıyorsunuz. İktidar olduğumuz zaman, hiç de şüphem yok ÇAYKUR'un menfaatine ve Çay müstahsili menfaatine Çay Kanunu'nu tekrar gündeme getirerek yeniden teşkilatlarımızla beraber, sivil toplum örgütlerimizle beraber ÇAYKUR'u da yanımıza alarak o Kanunu tekrar çıkaracağız, hiç şüpheniz olmasın." diye konuştu.
TURİZM VE KÜLTÜR SORUNLARINI BİLİYORUZ
Rize İl Kültür ve Turizm müdürlüğüne de atıfta nulunan İyi Parti Rize Milletvekili aday adayı Toptan: "Rize'nin turizm ve kültür sorunlarını biliyoruz. Bakın Kültür Merkezimiz var. Kültür ve Turizm dışında her şey var. Pide ararsan var, lahmacun ararsan var, pantolon ararsan var her şey var ama Kültür yok turizm yok. Sorsan bir Kültür merkezi var adı var kendi yok. Tekrar Rize'de kültür ve turizmi ayağa kaldıracağız." şeklinde konuştu.
RİZE'DEKİ SU SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK YİNE BİZ ÇÖZECEĞİZ
Rize'nin su sorunu yaşadığını da belirten Toptan: "Rize'nin su sıkıntısı var. 1990'lı yıllarda rahmetli Memiş Ali Usta belediye başkanıyken biz değerli ortağımız o zamanlar CHP ile beraber, değerli Il Başkanı Allah rahmet etsin Haydar Kulaksız asıl öncüler vardır, Mehmet Arslankaya vardı.  Onlarla beraber Andon Suyu Projesini yaptık, bağladık ve yedek su bıraktık. Şaban deresi diye bir dere bıraktık ki o zaman Ozan Bey vardı Malatyalı İller Bankası Bölge Müdürü Yardımcısı dedi ki bize "Yirmi otuz yıl sonra nüfus artışına göre Rize'de su sıkıntısı olur. Bunu sonradan bağlamak üzere bıraktık ama gördük ki Andon'un başına HES yapmışlar, bütün akar suları o HES'e bağlamışlar. Şimdi Rize susuzluk çekiyor. Geldiğimiz zaman su sıkıntısını çözeceğimize de size söz veriyorum." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR