Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 05:59

ZAFER PARTİSİ RİZE 30 AĞUSTOS ZAFER NÖBETİNDE: 100. YILA YAKIŞIR BİR KUTLAMA OLACAK!

Zafer Partisi Rize İl Başkanlığı Rize Valilik Alanında bulunan Atatürk Anıtında 26 Ağustos Büyük Taaruz yıldönümü ve Cumhuriyetini 100. Vesilesiyle saygı nöbeti başlattı.

RİZE
Giriş Tarihi : 27-08-2023 11:50   Güncelleme : 01-09-2023 08:29
ZAFER PARTİSİ RİZE 30 AĞUSTOS ZAFER NÖBETİNDE: 100. YILA YAKIŞIR BİR KUTLAMA OLACAK!

Zafer Partisi Rize İl Başkanlığı yaptığı açıklamada:’’Hepinizin bildiği üzere bu yıl Şanlı Cumhuriyetinizin 100. Yılını kutluyoruz. Ve yine hepinizin bildiği üzere  iktidar türlü bahanelerle zaman zaman Milli Bayram kutlamalarını yasaklaması, zaman zaman ise protokollere resmi katılım göstermemesi ile hafızalarımıza kazınmış durumda.Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamıyor ve görmezden geliyor.’’ dedi.


‘’KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNİNİ MÜCADE RUHUNU CANLANDIRMAYI AMAÇLADIK’’

Zafer Partisi Rize İl Başkanlığ:’’ Biz Zafer Partisi olarak Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarının, 100. yıla yakışır şekilde geçmesi için elimizden geleni yapmaktayız. Bildiğiniz üzere 8 Ağustos’ta Çanakkale’de 57. Alay yürüyüşünü gerçekleştirdik. 57. Alayın verdiği savaşın şartlarını, vatanımızın nasıl bir mücadele ile korunduğunu ve bu mücadeleyi sürdürmenin önemini Türk Gençliğine anlatmaya çalıştık. Aynı amaçla 28 Ağustos’ta İnebolu'dan Ankara'ya bir yürüyüş düzenliyoruz. Bildiğiniz gibi Kurtuluş savaşında genç erkekler cephede savaşırken, mühimmatın önemli bir bölümü bu güzergahtan kağnılar üstünde, yaşlıların, kadınların, çocukların sırtlarında taşındı. Bu zorlu yürüyüşü anarken, kurtuluş savaşı veren kahraman Türk Milletinin mücadele ruhunu canlandırmayı ve toplumumuzda bir farkındalık yaratmayı amaçladık.’’ dedi.

‘’ZAFER PARTİSİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEK’’

Zafer Partisi Rize İl Başkanlığı:’’Bugün ise 26 Ağustos. 100. Yıl etkinliklerimiz kapsamında, bu tarihte başlayan Büyük Taarruzu anmak ve hem kahraman askerlerimize hem de Büyük Önder Atatürk’e şükranlarımızı sunmak amacıyla tüm illerimizdeki Atatürk heykellerinin önünde bir saygı nöbeti başlattık. Bu nöbet, savaşın Zafer'le sonlandığı 30 Ağustos tarihine kadar sürecektir. Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılını şanına yakışır bir şekilde kutlamak, bunun da ötesinde onu yaşatmak ve yükseltmek için Zafer Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR