Halk 53
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 04:20

YKS TAM PROVADA ÖĞRENCİLERİMİZ SINAVI BİREBİR TECRÜBE ETTİ

6-7 Mayıs ve 20-21 Mayıs tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen YKS Tam Provada ilimiz genelindeki lise son sınıf öğrencilerimiz YKS Sınavının birebir deneyimleme fırsatı buldular. 

RİZE
Giriş Tarihi : 21-05-2023 17:35
YKS TAM PROVADA ÖĞRENCİLERİMİZ SINAVI BİREBİR TECRÜBE ETTİ

İlimiz genelinde liselerimizde eğitimlerini sürdüren 12. sınıf öğrencilerimizin Haziran ayında girecekleri Yükseköğretim Kurumları Sınavını (YKS)'nın  heyecanını yaşadıkları gerçek sınavdaki kuralların birebir uygulandığı YKS Tam Prova uygulaması tamamlandı.

YKS Tam Provada öğrencilerimiz ÖSYM sınavlarının da yapıldığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Çayeli Eğitim Fakültesi ve Adeşen Turizm Fakültesinde sınav heyecanı yaşadılar. Öğrencilerimiz önceden TYT ve AYT için ayrı ayrı hazırlanan Sınav giriş belgeleri ve kimlikleri ile  birlikte emniyet gröevlilerinin de yer aldığı kontrol noktasından geçtikten sonra salonlara alındılar. Gönüllü öğretmenlerimizin gözetiminde öğrencilerimiz Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında olduğu gibi ilk gün Temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci gün ise Alan Yeterlilik Testleri (AYT) sınavlarına katıldılar. Öğrencilerimize tecrübe kazandırmak amacıyla sınav giriş saatleri ve sınav süresi konusunda hassasiyet gösterilen uygulamada ilimiz genelindeki lise son sınıf öğrencileri üç  merkezde sınava katıldılar.

YKS Tam prova kapsamında 6-7 Mayıs ve 20-21 Mayıs tarihlerinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Merkez, Güneysu, İyidere, Derepazarı, İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde eğitim gören öğrencilerimiz sınava girerken, Ardeşen Turizm Fakültesinde Ardeşen, Fındıklı, Hemşin, Çamlıhemşin ve Pazar ilçesinde ki öğrencilerimiz, Çayeli Eğitim Fakültesinde ise Çayeli ilçesinde eğitime devam eden öğrencilerimiz sınav heyecanı yaşadılar.

YKS Tam Prova uygulamasında destek olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğüne, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Çayeli Eğitim Fakültesi ve Adeşen Turizm Fakültesi Dekanlıklarına, Rize İl Emniyet Müdürlüğü, Çayeli ve Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğüne, gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimize ve idarecilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Bir kez daha geleceğimizin teminatı öğrencilerimize 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak ve emeklerinin,çalışmalarının karşılığını alacakları sınavda başarılar diliyoruz.

AdminAdmin

YORUMLAR